Noclegi Mazury - domki letniskowe, restauracja, karczma - Ryn"Karczma u Wallenroda"
11 - 520 Ryn
ul.Pl.Wolności 3 A
Recepcja - tel. (87) 421 86 75
Kom. 502 66 22 93
E -mail:pelc@oit.pl

Numer konta:
14 2030 0045 1110 0000 0074 8790
GPS:
N = 53° 93' 68"
E = 21° 54' 25"


Karczma u Wallenroda powstała w 1993 roku. Nazwę zawdzięcza nazwie rodu von Wallenrode, z którego pochodziły dwie ważne dla historii Rynu postacie: Kondrad von Wallenrode wielki mistrz zakonu Krzyżackiego w latach 1391-1393, założyciela komturstwa na zamku w Rynie, oraz jego brat Fryderyk, pierwszy zwierzchnik tego właśnie komturstwa.

 

Budynek, w którym mieści się Karczma pochodzi jednak z innego okresu, prawdopodobnie z XIX wieku, sugerując się wyrytą na jednej z bali z daty “1881”, grube  drewniane bele stropowe, stanowiące szkielet budynku - to charakterystyczny element staropruskiej architektury. Przypuszczalnie dawniej znajdował się tu spichlerz lub magazyn pobliskiego młyna.

 

Obiekt został zaiinicjowany w roku 1993, początkowo jedynie jako mała restauracja, następnie powołane do życia zostały pokoje, początkowo 10. W 2007 roku, przylegający do Karczmy budynek został odrestaurowany, a w nim utworzone zostały kolejne pokoje.

 

Pokoje, którymi dysonujemy wyposażone są: w łazienkę, TV naziemną, Wi-Fi, zestaw mebli rekreacyjnych oraz serwis kawowy. Wszystkie z lokum mają dostep do świeżego powietrza a z części z nich rozpościera się widok na jezioro Ryńskie oraz odrestaurowany młyn.

 

Goście mogą skorzystać z restauracji, w której serwowane są śniadania, obiady oraz kolacje, coctailBaru z szerokim wyborem alkoholi, tarasu z widokiem na jezioro, sali konferencyjnej oraz sauny (z wcześniejszą rezerwacją).Serwujemy smaczne, domowe, całodzienne wyżywienie przygotowywane ze świeżych składników oraz własnych receptur

W sali restauracyjnej organizujemy imprezy okolicznościowe (do 100os.), spotkania oraz kolacje biznesowe, jak i celebracyjne.

 Na specjalne zamówienie przygotowujemy grilla na palenisku lub degustacje regionalnych trunków.
Karczma usytuowana jest w centrum malowniczej miejscowości Ryn, nad jeziorem Ryńskim. Dysponujemy parkingiem oraz recepcją czynną codziennie do godziny 21:00.

Zapraszamy Państwa również do zapoznania się z naszą agroturystyką, znajdującą się niecałe 4km od miasta, pośród dziewiczej okolicy, gdzie oprócz ciszy i spokoju czekają na Państwa:

- Korty tenisowe 

- Place zabaw

- Basen odkryty

- Boiska sportowe

-Sala weselna

-Trasy rowerowe i spacerowe

-Staw łowiecki

-Palenisko oraz zestawy grilowe

-Domki letniskowe


      Polityka prywatności          karczma u wallenroda, karczma ryn, mazury, noclegi, noclegi ryn, konferencje ryn, pokoje ryn,